Hány évesen lehet Exatlont nyerni?

hány évesen lehet exatlont nyerni

A legtöbb sportban fontos szerepe van a versenyzők életkorának. A különböző sportoknál általában meg lehet mondani, hogy a versenyzők hány éves korukban érnek fel a teljesítőképességük csúcsára, mikor tudják a legjobb eredményeket elérni. Mi a helyzet az Exatlonnal? Vegyük górcső alá a játékosok életkorát.

Exatlon Hungary 2019 – 1. évad

Az első évadban volt a legkiegyenlítettebb a Bajnok és a Kihívó csapat életkor szempontjából.

Volt három 40 feletti játékos, Fodor Rajmund (43), Kása András (42), Miló Viktória (40) éves volt, és Ungvári Miklós is az idősebb versenyzők közé tartozott a 40 évével. A legfiatalabb versenyző Murvai Lívia volt, 20 éves.

Exatlon Hungary 2019 Bajnokok Kihívók
Csapat átlagéletkora 29,5 29,2
Fiúk átlagéletkora 30,7 30,3
Lányok átlagéletkora 28,4 28

Az első évadot Huszti Kata nyerte 33 évesen, és a legjobb férfi versenyző Esztergályos Patrik volt 21 évesen.

Exatlon Hungary 2020 – 2. évad

A második évad már nem volt olyan kiegyenlített életkor szempontjából, a Bajnokok összeségében idősebbek voltak a Kihívóknál. A Bajnokok idősödtek az első évadhoz képest, a Kihívók meg fiatalodtak.

Három 40 feletti versenyző szerepelt, Csollány Szilveszter 49 évesen, ő volt a legidősebb játékos az Exatlon Hungary történetében, Belényi Bea 44, Kótai Mihály 43 éves volt. A legfiatalabb versenyző Pap Dorci volt 18 évesen.

Exatlon Hungary 2020 Bajnokok Kihívók
Csapat átlagéletkora 30,5 27,9
Fiúk átlagéletkora 31,7 26,6
Lányok átlagéletkora 27,9 29,3

A második évadot Dr. Busa Gabriella 31 évesen, és Böjte Dávid 27 évesen nyerte.

Exatlon Hungary 2021 – 3. évad

A harmadik évad mezőnye a legfiatalabb minden tekintetben. A Bajnokok is fiatalabbak, mint az első két évadban, de leginkább a Kihívók. És a versenyzők életkora nem kiegyenlített, a Kihívók jóval fiatalabbak a Bajnok csapatnál. 40-es versenyző nincs a mezőnyben, Jósa Dani a legidősebb a 35 évével, a Bajnokoknál 6 harmincas versenyző van, a Kihívóknál pedig egy sem. A Kihívóknál Kővári Viktor a legidősebb 29 évesen. A két legfiatlabb versenyző mind a Kihívó csapatban van, Bencsik Lili és Herczeg-Kis Bálint 18 évesen vágtak bele az Exatlonba.

Exatlon Hungary 2021 Bajnokok Kihívók
Csapat átlagéletkora 26,6 23
Fiúk átlagéletkora 28,6 23,5
Lányok átlagéletkora 24,9 22,5

Hogy hány éves lesz a harmadik évad győztese az jó kérdés. Magyarországon eddig nem a legfiatalabbak nyertek, de az is igaz, hogy eddig még nem volt ennyi ilyen fiatal játékos, de például a mexikói Exatlont nyerte már meg 18 éves versenyző.